HIZLI ARAMA
0224 271 88 29

+90 224 271 88 29

SOSYAL MEDYA}

Çelik Baca Sistemleri

Gazfer ; Baca sistemleri konusunda her alanda uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet vermektedir. Oldukça fazla alanda kullanılan bacaların doğru ve standartlara uygun bir şekilde üretilmesi ve montajı oldukça önemlidir. Konusunda deneyimli teknik ekibimiz ile çeşitli çelik baca sistemlerinde doğru ve güvenilir bir şekilde hizmet almanızı sağlıyoruz.

FABRİKA BACA SİSTEMLERİ

Yüksek güce sahip cihazların fabrikalarda kullanılması , fabrika baca sistemlerinin yapımını zorunlu hale getirmektedir.

Endüstriyel üretim yapan büyük entegre tesislerde kullanılan baca sistemleri özel teknik ve hesaplamalar sonucunda oluşturulmaktadır.

Konutlarda ya da küçük ölçekli tesislerde kullanılan baca sistemleri ile çok benzemeyen serbest duran baca sistemlerinde üretim ve uygulama yönünden de farklılıklar bulunmaktadır.

EN 13084 -7 standartı doğrultusunda üretim ve uygulaması yapılan serbest duran baca sistemleri , özel ve hacimli üretimi mecbur kılmaktadır.

Kendi kendini taşıyabilen baca sistemleri , dört katmandan oluşmaktadır. Baca iç cidar katmanı, üzerine taş yünü yalıtım katmanı ve en son taşıyıcı kılıf olarak tabir edilen ST 37 malzemeden oluşan taşıyıcı kılıftan oluşmaktadır.

Yurt içinde ve yurt dışında büyük endüstriyel tesislerde tercih edilen serbest duran baca sistemleri  üretiminde tüm detayları dikkate alınarak çap ve malzeme seçimi yapılmalıdır.

Doğalgaz Bacası

Doğalgazın yanması sonucu ortaya çıkan su buharı ve asit içerikli atık gaz AISI 316 L Kalite paslanmaz çelikten (Kimyasal özelliği itibariyle en ideal metaldir) yapılmış baca ile atmosfere yönlendirilmelidir. Palmiye Enerji ve Baca Sistemleri’nin ürettiği bacalar bu tipteki uygulamalar için özel olarak dizayn edilmiştir.Bacalar, paslanmaz sacdan çaplara göre 0.60mm, 0.80 mm ve 1mm kalınlıklarda üretilmektedir.Kalite kontrollü bant sisteminde uzman ekip tarafından projesine göre bilgisayar destekli üretim yapılmaktadır.Yarı mamülün girişinden baca montajına kadar bütün proses Fabrika İmalat Kontrol Sistemine (FYK) uygun şekilde kalite kontrolden geçmektedir.

Havalandırma Bacası

Şömine Bacası

Krom Baca

Serbest Duran Çelik Baca

 Serbest duran endüstriyel baca sistemleri  büyük endüstriyel tesislerde , fabrikalarda kullanılan sistemlerdir.

Serbest duran baca sistemleri oldukça büyük güce sahip cihazlar için tercih edilir.

Bu sistemler hiçbir yerden destek almadan ya da bağlantısı yapılmadan kendi kendini taşıyabilir şekilde üretim ve montajları yapılmaktadır.

Ağır Sanayi tesilerinde, endütriyel üretim yapan büyük ölçekli işletmelerde kullanılan bu sistemler,

Özel üretim hesaplamaları yapılarak uygulamaları yapılır.

EN 10384 – 7 standartı kapsamında yapılan baca sistemleri kullanılacak yakıtlara göre iç cidar malzemeleri tercih edilir.

Dört katmanlı olarak yapılan bu sistemlerde:

Birinci katman iç cidar Paslanmaz çelik,

İkinci katman taş yünü İzocam,

Üçüncü katman paslanmaz çelik kaplama sacı

Dördündü katman baca taşıyıcı S235JR malzemedir.

Projeye göre tasarlanan taban sacı ve çapa göre yapılan flanş ve özel bağlantı aparatlarıyla serbest duran baca sistemlerinin uygulamaları yapılmaktadır.

İzoleli Çelik Baca

Ram Bacası

Kuzine Baca

Fırın Baca Sistemi

WhatsApp chat